در دوره امتحانات، چگونه برای کنکور بخوانیم!؟
 در دوره امتحانات، چگونه برای کنکور بخوانیم!؟
1 امتیاز 5 ستاره (100%)

 در دوره امتحانات، چگونه برای کنکور بخوانیم!؟
1 امتیاز 5 ستاره (100%)

 در دوره امتحانات، چگونه برای کنکور بخوانیم!؟

با نزدیک شدن به امتحانات میان ترم بزرگترین سوالی که دانش آموزان سال دوازدهم دارند این است که برنامه مطالعاتی آنها برای کنکور چگونه باشد؟ آیا نیاز به مطالعه دروس سال یازدهم و دهم نیز می‌باشد؟

در پاسخ باید گفت که هرچند امتحانات میان ترم تاثیری در معدل کل و نتیجه کنکور ندارد، اما این زمان فرصت فوق العاده ایست که دانش آموز بتواند بعد از مدت ها مطالعه تستی، مطالعه برای امتحانات تشریحی را نیز در برنامه مطالعاتی خود تمرین کند. از طرف دیگر فراموش نکنیم که محتوای همین دروس امتحانی قرار است در کنکور و امتحانات پایان ترم نیز مطرح شود، لذا مطالعه تشریحی دروس دوازدهم در این بازه صحیح ترین کار ممکن می‌باشد.

در این میان ممکن است مطالعه تشریحی و مهم‌تر از آن، نوشتن تشریحی پاسخ سوالات بدون توجه به روش‌های تستی و میان‌برهای کنکوری از عادت دانش آموزان سال سوم خارج شده باشد که این امتحانات میتواند فرصتی برای مرور روش‌های تشریحی پاسخ به سوالات باشد.

از طرفی وقتی به برنامه کنکورهای آزمایشی توجه می‌کنیم متوجه می‌شویم که برنامه اکثر دروس به گونه ای است که به برنامه دروس پایه توجهی نشده است. و این خود می‌تواند خیال دانش آموزان را بابت آزمون آزمایشی خود راحت‌تر کند.

سوالی که ممکن است ذهن دانش آموزان را درگیر کند این است که برای تمرین  و تسلط بهتر به سراغ تست‌های کنکور برویم و یا مسائل و پرسش‌های تشریحی کتاب و دیگر منابع امتحانی؟ در پاسخ می‌گوییم که سعی کنید محتویات تمرینات خود را به گونه ای انتخاب کنید که تمرینی برای امتحانات پایان ترم شما باشد در واقع این امتحانات را به عنوان یک آزمون آزمایشی برای امتحانات نهایی خود در نظر بگیرید، در نهایت باید گفت که دروس پایه را تا حد ممکن کنار بگزارید و نگران برنامه کنکوری خود نباشید، دروسی که در این بازه زمانی کوتاه مطالعه میکنید بخشی از دروسی هستند که در امتحانات کنکور باید به آنها پاسخ دهید.

مشاهده
10 روش افزایش بازدهی مطالعه

ر آخر توصیه میکنم حتما به کانال آپارات ما هم سر بزنید و با دیدن کلیپ‌های آموزشی و مشاوره‌ای، سطح تحصیلی خود را ارتقا دهید و همچنین برای افزایش بازدهی مطالعه خود به لیک زیر مراجعه کنید:

10 روش افزایش بازدهی مطالعه

نویسنده: مهندس عباس امینی، مشاور ارشد نکته زیست

برای اطلاعات بیشتر در مورد طرح‌های مشاوره‌ای ما به لینک زیر مراجعه کنید:

مشاوره و برنامه‌ریزی کنکور 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

روح اله ابوالحسنی

همیشه آرزو داشتم بعد از کنکورم، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید