صفر تا صد مطالعه شیمی کنکور (حتما بخوانید!)
صفر تا صد مطالعه شیمی کنکور (حتما بخوانید!)
46 امتیاز 5 ستاره (96.09%)

صفر تا صد مطالعه شیمی کنکور (حتما بخوانید!)
۴۶ امتیاز ۵ ستاره (۹۶.۰۹%)

صفر تا صد شیمی کنکور

در مقاله صفر تا صد شیمی کنکور قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • شیمی کنکور را چگونه بخوانیم؟
 • چگونه حفظیات شیمی را فراموش نکنیم؟
 • چگونه شیمی کنکور را مرور کنیم؟
 • روزی چند ساعت شیمی بخوانیم؟
 • بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور؟
 • اهمیت شیمی در کنکور تجربی

نویسنده این مقاله کیست؟

روح‌اله ابوالحسنی – فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران – رتبه دورقمی کنکور تجربی سال ۹۰ – عضو انجمن استعدادهای درخشان

دارنده درصد ۹۲ شیمی در کنکور سراسری – سازنده بیش از ۱۵۰ ساعت فیلم آموزشی پرفروش در زمینه آموزش کنکور

با جستجوی روح‌اله ابوالحسنی در گوگل بیشتر با سابقه ایشان در زمینه کنکور آشنا خواهید شد.

ابوالحستی زیست
شیمی کنکور به روز رسانی

مقاله صفر تا صد شیمی کنکور یک مقاله بسیار جامع و کاربردی راجع به شیمی کنکور برای شما دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری است. به دلیل اهمیت آن این مقاله مدام به روزرسانی می‌شود.

آخرین به روزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۷

شیمی کنکور را چگونه بخوانیم؟

شیمی کنکور را چگونه بخوانیماز نظر من در بین سوالات دروس اختصاصی کنکور، شیمی راحت‌ترین سوالات را به خودش اختصاص داده و کسب درصد بالا در این درس، در مقایسه با زیست، ریاضی و فیزیک بسیار ساده‌تر است. بالاترین درصد کنکور من نیز بعد از دین و زندگی (۹۴ درصد) مربوط به شیمی بود که فقط با ۲ غلط به ۹۲ درصد سوالات پاسخ دادم.

برای موفقیت در شیمی کنکور برای شما یک فرمول تهیه کرده‌ام. اگر به ترتیب آن را اجرا کنید، به راحتی سوالات شیمی را پاسخ خواهید داد.

بهتر است شیمی را به دو بخش “حفظیات” و “حل مسئله” تقسیم کنیم. شیمی درسی بین زیست و فیزیک است! یعنی هم مانند زیست شناسی مطالبی حفظی دارد و هم مانند فیزیک حل مسئله! حالا راجع به هر یک جداگانه بحث کنیم:

حفظیات شیمی کنکور

منظور من از حفظیات، مطالبی از کتاب درسی است که نیاز به محاسبات خاصی ندارند؛ مثلا طیف نشری خطی هیدروژن و نکاتش جز حفظیات شیمی محسوب می‌شوند. حفظیات شیمی هم مانند زیست کنکور نیاز به درک عمیق و درست دارند و با طوطی‌وار حفظ کردن مطالب به هیچ وجه موفق نمیشین!!!

برای پاسخگویی به سوالات حفظی شیمی طبق فرمول زیر جلو برید:

 1. یادگیری و درک مفاهیم شیمی
 2. مطالعه دقیق کتاب درسی
 3. مطالعه دقیق درسنامه کتاب کمک‌آموزشی معتبر
 4. یادگیری تست‌زنی
 5. حل تست توسط خود شما
 6. مرور و تسلط

گام اول: یادگیری و درک مفاهیم شیمی

این گام، اولین و مهمترین گام آموزش شماست. تا زمانی که به درک عمیقی از مفاهیم شیمی کنکور نرسید، به هیچ وجه نمی‌توانید در سایر مراحل دیگر مانند تست‌زنی و … موفق شوید. حال سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه به درک درستی از شیمی کنکور برسیم؟

برای رسیدن به این هدف راه‌های مختلفی وجود دارد:

 • شرکت در در کلاس­های حضوری که اگر مدرس شما تراز اول باشد بهترینروش و البته گرانترین روش است. اگر در شهرهای کوچک زندگی می­کنید ممکن است به دبیران درجه یک دسترسی نداشته باشید.
 • با تلاش خودتان در خانه می­توانید این درس را بخوانید ولی وقت بسیار زیادی از شما تلف خواهد شد و خیلی از مواقع به درک اشتباهی از مطالب می­رسید مخصوصا فارغ‌التحصیلانی که سال‌ها از درس دور بوده‌اند و پس زمینه‌ی زیادی ندارند. بارها این موضوع را تجربه کرده­‌اید که بعد از تدریس یک درس توسط استاد، یادگیری آن در خانه چقدر ساده­ تر و سریع­تر خواهد شد.
 • استفاده از فیلم‌های آموزشی مفهومی: این روش شاید کم هزینه‌ترین و پربازده‌ترین روش باشد به شرط آنکه از فیلم‌های آموزشی باکیفیت و مناسب استفاده کنید. یک مزیت مهم این روش این است که وقت شما در رفت و آمد بین کلاس‌ها تلف نمی‌شود و حتی می‌توانید در اوقات پرت خود مانند زمانی که در مترو یا تاکسی هستید هم شیمی را فرابگیرید. بسیاری از موسسات مفهوم و حل تست را به صورت مخلوط تدریس می‌کنند که از دید من روش صحیحی نیست. دلیل آن هم این است که ذهن انسان مانند یک قفسه است و اگر مطالب دسته‌بندی شده و به ترتیب در آن جای گیرد یادگیری شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

برای نمونه توصیه می‌کنم کلیپ زیر را راجع به تقطیر جز به جز ببینید:

 

همانطور که با دیدن این فیلم متوجه شدید، یادگیری مفاهیم شیمی کنکور چقدر می‌تواند جذاب و سریع باشد به شرط آنکه از فیلم آموزشی باکیفیت و مناسب استفاده کنید.

توصیه می‌کنم به صفحه محصول دی‌وی‌دی‌های مفهومی شیمی ما سر بزنید. در صفحه هر محصول، کلیپ‌های مفهومی در آن قرار داده است که مطمئنم برای شما جذاب خواهد بود.

مشاهده
فیلم آموزشی پیوند هیدروژنی شیمی دهم

یک ویژگی متفاوت فیلم‌های مفهومی ما با سایر موسسات تضمین ۹۰ روزه است! یعنی تا ۹۰ روز بعد از خرید اگر از محتوای آن ناراضی باشید می‌توانید محصول را پس داده و کل پول ارزشمند خود را پس بگیرید!!! این تضمین را در هیچ یک از موسسه‌های کنکوری پیدا نمی‌کنید!!!

هم‌چنین به آپارات من هم سر بزنید. یک آرشیو بزرگ از کلیپ‌های مفهومی، حل تست و مشاوره‌ای در انتظار شماست!

گام دوم: مطالعه دقیق کتاب درسی

کنار گذاشتن کتاب درسی یک اشتباه بسیار بزرگ و متاسفانه رایج است. در دروسی مانند زیست، شیمی و دین و زندگی کتاب درسی منبع بسیار مهمی است که به هیچ وجه نباید کنار گذاشته شود. حتی اگر از بهترین کتاب‌ها و بسته‌های کمک‌آموزشی استفاده می‌کنید، نباید کتاب درسی را کنار بگذارید. بعد از فهم مطالب شیمی، در این گام کتاب درسی را با دقت بالا مطالعه کنید و هیچ مطلبی را جا نیندازید.

مثلا کلیپ زیر را ببینید:

 

همانطور که مشاهده کردید در تمرینات دوره‌ای کتاب درسی نیز نکات مهمی مطرح می‌شود که می‌تواند سوژه طراح کنکور باشد!

گام سوم: مطالعه دقیق درسنامه کتاب کمک‌آموزشی معتبر

برای فراگیری نکات تکمیلی و توجه بیشتر به جزییات از یک درسنامه معتبر استفاده کنید. البته جزییات در شیمی به شدت زیست شناسی نیست و به این مرحله وقت خیلی زیادی را اختصاص ندهید.

در ادامه راجع به کتاب کمک‌آموزشی شیمی بیشتر صحبت خواهم کرد.

گام چهارم: یادگیری تست زنی

شیمی هم مانند سایر دروس نیاز به مهارت تست زنی دارد. برای یادگیری این مهارت می‌توانید از یک معلم خوب و یا از فیلم‌های حل تست ما کمک بگیرید.

البته در تست‌های مربوط به حفظیات شیمی، نقش تکنیک خیلی پر رنگ نیست و آن چیزی که شما را به جواب می‌رساند تسلط به حفظیات است. تست زیر را با هم ببینیم:

 

برای تماشای کلیپ‌های بیشتر به آپارات من مراجعه کنید.

گام پنجم: حل تست توسط خود شما

همیشه به یاد داشته باشید معلم فقط به شما آموزش می‌دهد ولی به جای شما نمی‌تواند درس بخواند یا تست بزند!!! پس حتما بعد از دیدن فیلم حل تست شما باید خودتان تمرین کنید.

یک کتاب تست مناسب را انتخاب کرده و تست‌های آن را حل کنید. اولویت اول با تست‌های کنکور سراسری است. اولویت بعدی با تست‌های سنجش است و بعد از آن آزمون‌های آزمایشی معتبر مثل قلم‌چی، گزینه دو و گاج است.

توجه داشته باشید که تست‌های تالیفی اولیت آخر شما هستند و معیار مناسبی برای سنجش شما نیستند ولی به دلیل تغییر نظام آموزشی و در دسترس نبودن بانک تست پرتعداد، از این تست‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

گام ششم: مرور و تسلط

همه ما بارها این تجربه تلخ را داشته‌ایم که سر جلسه فقط به دلیل فراموشی یک نکته، تست را اشتباه زده‌ایم… پس باید با مرور منظم و راهکارهای مناسب حفظیات شیمی را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل کنیم. در ادامه راجع به این موضوع بیشتر صحبت خواهم کرد.

مسائل شیمی کنکور

قسمت دوم شیمی کنکور، حل مسائل آن است. برای این قسمت هم یک فرمول کاملا کاربردی برای شما دارم:

 • یادگیری اصول و مفاهیم پایه‌ای
 • حل تشریحی سوالات
 • یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی و محاسباتی
 • حل تمرین توسط خود شما
 • شرکت منظم در آزمون‌های آزمایشی

 

گام اول: یادگیری اصول و مفاهیم پایه‌ای

باز هم مثل همیشه اولین گام هر آموزشی یادگیری مفاهیم پایه‌ایست. برای تکمیل این گام، فیلم‌های مفهومی را به شما توصیه می‌کنم.

گام دوم: حل تشریحی سوالات

یک اشتباه رایج این است که بعد از یادگیری مفاهیم اولیه به تست‌زنی بپردازیم. در گام دوم شما باید به حل تمرین‌های تشریحی بپردازید و از راه حل‌های ذهنی پرهیز کنید. روی یک کاغذ با خط خوانا و مرتب سوالات را تشریحی و کامل حل کنید.

از حل سوالات سخت نیز پرهیز کنید. ابتدا سوالات ساده را حل کنید و سپس به سراغ سوالات متوسط بروید. بعد از اینکه در حل مسائل هر فصل مهارت کامل پیدا کردید شروع به حل تمرین‌های دشوار کنید.

اگر حین تمرین، بعد از سوالات ساده به حل سوالات سخت مشغول شوید، توانایی حل بسیاری از آن‌ها را ندارید و دچار حس شکست و بی‌انگیزگی خواهید شد. توصیه می‌کنم به مقاله زیر حتما سر بزنید تا بیشتر متوجه این موضوع شوید.

مراقب باشید که همه‌ی تمرین‌های کتاب درسی باید حل شوند و علاوه بر حل مسئله به نکات حفظی آن نیز توجه شود (مانند کوهان شتر). در بسته آموزشی مفهومی، تمام سوالات و تمرین‌های کتاب درسی را به طور دقیق بررسی کرده‌ام.

مشاهده
تفاوت بین عدد جرمی و جرم اتمی چیست؟

گام سوم: یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی و محاسباتی

در این قسمت بر خلاف حفظیات، تکنیک تست‌زنی نقش بسیار مهمی دارد. مثلا اگر شما تکنیک‌های محاسباتی را بلد نباشید، وقت بسیار زیادی از شما تلف خواهد شد. حل تست زیر را تماشا کنید تا بیشتر متوجه منظورم شوید.

 

اما تست زنی را چگونه یاد بگیریم؟

 • راه اول آزمون و خطاست. یعنی انقدر تست بزنیم تا قلق آن را یاد بگیریم. مسلما این روش دو عیب بزرگ دارد؛ یکی اینکه زمان زیادی از ما تلف می‌شود و دوم اینکه ممکن است تمام مهارت‌ها را نتوانیم با تجربه به دست آوریم.
 • راه دوم شرکت در کلاس‌های نکته تست است که یک استاد ماهر به شما راه‌های تست زنی را آموزش می‌دهد. توجه داشته باشید که ترجیحا خود استاد بهتر است رتبه برتر کنکور باشد زیرا مطمئن خواهید شد که در عمل هم تست‌زن ماهری است. اگر استاد شما تراز اول باشد، این روش بهترین و البته گرانترین روش است.
 • راه سوم تماشای فیلم‌های حل تست است. این روش شاید کم هزینه‌ترین و پربازده‌ترین روش باشد به شرط آنکه از فیلم‌های آموزشی باکیفیت و مناسب استفاده کنید. یک مزیت مهم این روش این است که وقت شما در رفت و آمد بین کلاس‌ها تلف نمی‌شود و حتی می‌توانید در اوقات پرت خود مانند زمانی که در مترو یا تاکسی هستید هم شیمی را فرابگیرید.

توصیه می‌کنم به صفحه محصول دی‌وی‌دی‌های حل تست شیمی ما سر بزنید. در صفحه هر محصول کلیپ‌های حل تست شیمی زیادی قرار داده‌ام که مطمئنم برای شما جذاب خواهد بود.

هم‌چنین به آپارات ما هم سر بزنید. یک آرشیو بزرگ از کلیپ‌های مفهومی، حل تست و مشاوره‌ای در انتظار شماست!

گام چهارم: حل تست توسط خود شما

باز هم مثل همیشه تاکید می‌کنم که مدرس قرار نیست جای ما تست بزند. حالا که اصول آن را یاد گرفته‌اید باید خودتان یک کتاب تست مناسب را انتخاب کرده و تست‌های آن را حل کنید. اولویت اول با تست‌های کنکور سراسری است. اولویت بعدی با تست‌های سنجش است و بعد از آن آزمون‌های آزمایشی معتبر مثل قلم‌چی، گزینه دو و گاج است. تست‌های تالیفی اولیت آخر شما هستند و معیار مناسبی برای سنجش شما نیستند ولی به دلیل تغییر نظام آموزشی و دسترس نبودن بانک تست پرتعداد، از این تست‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

گام پنجم: شرکت در آزمون آزمایشی

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی مهارت شما را در تست‌زنی و مدیریت جلسه افزایش خواهد داد و باعث می‌شود طبق یک برنامه اصولی و منظم شیمی خود را مرور کنید.

بنابراین اصول مطالعه حفظیات شیمی کنکور شامل ۶ گام زیر است:

۱- یادگیری و درک مفاهیم شیمی (به کمک معلم یا فیلم مفهومی)

۲- مطالعه دقیق کتاب درسی

۳- مطالعه دقیق درسنامه کتاب کمک‌آموزشی معتبر

۴- یادگیری تست‌زنی

۵- حل تست توسط خود شما (اولویت با تست‌های سراسری و سپس آزمون‌های معتبر)

۶- مرور و تسلط (در ادامه مقاله)

اصول مطالعه مسائل شیمی کنکور نیز شامل ۵ گام زیر است:

۱- یادگیری اصول و مفاهیم پایه‌ای (توسط معلم یا فیلم مفهومی)

۲- حل تشریحی سوالات (مخصوصا تمرینات کتاب درسی، از ساده به سخت)

۳- یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی و محاسباتی (استفاده از مدرس تکنیکی و یا فیلم حل تست)

۴- حل تمرین توسط خود شما (اولویت با تست سراسری و سپس آزمون آزمایشی معتبر)

۵- شرکت منظم در آزمون‌های آزمایشی (جهت افزایش مهارت در تست زنی و مدیریت جلسه)

چگونه حفظیات شیمی را فراموش نکنیم؟

برای این کار شما باید ۴ اصل را رعایت کنید:

 • اصل اول درک صحیح مطلب است! همه ما می‌دانیم که حفظ کردن طوطی‌وار مطالب، نتیجه‌ای جز فراموشی نخواهد داشت! پس سعی کنیم در گام اول شیمی را بفهمیم. فیلم‌های مفهومی ما به شما در این زمینه کمک خواهند کرد.
 • اصل دوم استفاده از تصویرسازی است. یعنی سعی کنید مطالب را در ذهن خود مانند یک فیلم یا یک عکس خاص تجسم کنید. مثلا مدل کوانتومی اتم را در ذهن خود تجسم کنید. استفاده از شکل و انیمیشن آموزشی کمک زیادی به تصویرسازی ذهنی می‌کند.
 • اصل سوم استفاده از کدگذاری است. توجه کنید که کدگذاری باید مطلب را ساده‌تر کند نه پیچیده‌تر! عده‌ای از عزیزان کدهایی تدریس می‌کنند که حفظ کردن کد سخت‌تر از خود مطلب است!!
 • اصل چهارم تکرار فراوان است. بدیهی است که مطالبی که در حافظه بلندمدت ما ثبت شده‌اند، دفعات بسیار زیادی تکرار شده‌اند.
مشاهده
یک روش بسیار سریع برای حل مسائل شیمی کنکور (فیلم آموزشی)

اما سوال مهم این است که چگونه با کمترین تعداد دفعات تکرار مطالب را به حافظه بلند‌مدت خود منتقل کنیم؟

در دهه ۱۹۷۰ دانشمندی به نام سباستین لایتنر، شیوه‌ای را ابداع کرد که به وسیله جعبه‌ای به نام جعبه لایتنر، این مشکل را تا حد زیادی حل کرد. البته بعد از ابداع این روش، بارها مورد اصلاح قرار گرفت و به شیوه‌ی کنونی تبدیل شده‌است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جعبه لایتنر و اصول استفاده از آن، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

چگونه شیمی کنکور را مرور کنیم؟

مرور شیمی کنکور

اگر شما اصول ذکر شده مطالعه شیمی را رعایت کنید مرور شیمی برایتان بسیار ساده خواهد شد. برنامه مرور شما نیز باید بر اساس برنامه راهبردی آزمون آزمایشی باشد. توجه داشته باشید که مرور حفظیات و مسائل شیمی کمی با هم تفاوت دارند.

 

 

مرور حفظیات شیمی:

مهمترین منبع برای مرور حفظیات شیمی، کتاب درسی است. اگر شما از جعبه لایتنر استفاده کرده باشید مرور کتاب درسی برای شما از ورق زدن یک روزنامه هم سریع‌تر است! برای مرور بیشتر توصیه می‌کنم از تست‌های سراسری و آزمون‌های آزمایشی معتبر استفاده کنید.

مرور مسائل شیمی:

روش مرور مسائل شیمی بسیار شبیه به فیزیک است! یعنی شما فقط باید به حل تست بپردازید تا ذهن شما به آمادگی قبل برگردد. توصیه می‌کنم از تیپ‌های مختلف استفاده کنید تا ذهن شما آمادگی کاملتری داشته باشد.

روزی چند ساعت شیمی بخوانیم؟

این سوال جواب معینی ندارد بلکه کاملا به وضعیت تحصیلی شما بستگی دارد. مثلا اگر پایه شیمی خوبی دارید نیاز به ساعت مطالعه بالا ندارید.

توصیه میکنم در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید و با تحلیل کارنامه خود توسط خودتان و یا مشاور کنکورتان، ساعت مطالعه شیمی و سایر دروس را تعیین کنید.

یک نکته بسیار مهم برای افزایش تراز، هم سطح بودن درصدهای شما است. متاسفانه بسیاری از دانش‌آموزان به این موضوع توجه نمی‌کنند و ترازشان افت زیادی می‌کند. توصیه می‌کنم به لینک زیر سر بزنید ویدئوی بسیار مهم راجع به افزایش تراز را حتما تماشا کنید.

بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور

به طور کلی منبعی مناسب است که:

 • حجم معقول داشته باشد (از کتاب‌های بسیار حجیم پرهیز کنید!)
 • تست‌های سراسری و آزمون‌های معتبر آزمایشی را جمع‌آوری کرده باشد.
 • درسنامه‌های کاربردی و با حجم معقول داشته باشد.
 • پاسخنامه تشریحی کاملا شفاف و روانی برای تست‌ها داشته باشد.
 • صفحه‌آرایی زیبا و نگارش شیوایی داشته باشد.

توجه داشته باشید که در درس شیمی، کیفیت کتاب‌های کمک‌آموزشی ناشران معتبر کنکوری تقریبا در یک سطح هستند و تفاوت زیادی بین آن‌ها وجود ندارد، پس کتابی را انتخاب کنید که قلم نویسنده آن به سلیقه شما نزدیک‌تر است.

شیمی کنکور الگو دهممن خودم کتاب شیمی میکروی گاج و نشر الگو را ترجیح می‌دهم ولی تاکید می‌کنم که این سلیقه من است و ممکن است برای شما کتاب دیگری مانند مبتکران یا خیلی سبز جذابتر باشد.

با توجه به سطح سوالات کنکور ۹۸، توصیه می‌کنم از کتاب‌هایی مانند آی کیو گاج که سوالات سختی دارند استفاده نکنید و از کتاب‌هایی استفاده کنید که تست‌های استاندارد و کنکوری دارند.

این نظر شخصی بنده است و معرفی این کتاب‌ها برای من منفعتی ندارد.

اهمیت شیمی در کنکور تجربی

این سوال رو عمدا آخر گذاشتم چون خودم هم خوشم نمیاد که شروع به خوندن یه مقاله کنم که اولش کلی مقدمه چینی کرده و راجع به اهمیتش گفته! دوس دارم سریع جواب سوالمو بگیرم. ولی شمایی که این مقاله رو تا تهش خوندید حتما حوصلتون بیشتر از بقیس، پس یه ذره هم از اهمیت شیمی براتون بگم.

در زیر گروه ۱ تجربی (شامل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و …) بعد از زیست، شیمی با ضریب ۳ مهم‌ترین درس هست. پس برای این درس وقت کافی در نظر بگیرید و به هیچ وجه به درصد پایین در این درس راضی نباشید.

اگر با زیر گروه آشنایی ندارید توصیه می‌کنم حتما به لینک زیر سر بزنید و ویدئوی آن را تا انتها تماشا کنید.

اگر شما هم احساس می‌کنید سوال بسیار مهمی راجع به شیمی کنکور دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشده‌است، زیر همین پست، نظر خود را بنویسید.

و اگر این مقاله برای شما مفید و کامل بود ممنون میشم نظر مثبتتون رو زیر همین پست بنویسید. نظرات مثبت شما انگیزه بزرگی برای مجموعه ماست…

۱.۵ ۲ votes
Article Rating
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

روح اله ابوالحسنی

همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 142

Subscribe
Notify of
guest
142 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
امیر
25 days ago

سلام. به نظر شما برای شیمی مبتکران بهتره یا خیلی سبز،؟؟

امیر
امیر
1 month ago

سلام، یه سوال،شما کدوم روش رو برای حل مسائل شیمی پیشنهاد میکنید؟!
کسرتبدیل یا تناسب؟!
ممنونم.

مهدی
2 months ago

با سلام خدمت جناب دکتر ضمن تشکر از مطالبتون خواستم بگم برای مرور و دوره حفظیات شیمی مثل زیست عمل کنیم و از روی کتاب درسی فقط مرور کنیم یا باید از روی کتاب کمک درسی خوند

روح اله ابوالحسنی
روح اله ابوالحسنی
2 months ago
Reply to  مهدی

سلام وقت بخیر. مثل زیست یه نگاه به کتاب درسی کار شما رو راه میندازه. نیاز به کتاب کمک آموزشی نیست.

مهدی
2 months ago

سپاس گذارم

sin.R
sin.R
4 months ago

سلام . مدرسه خوب چه تاثیری در کنکور ما داره ؟

رومینا
رومینا
7 months ago

ممنون خیلی مفید بود واقعا نیاز داشتم???

شبنم
شبنم
7 months ago

عالیع

yasar
yasar
7 months ago

بسیار عالی فنی و کاربردی?‍♂️

محمد حسین مویدی
محمد حسین مویدی
7 months ago

بسیار بسیار خوب و عالی

عارفه موسی پور
عارفه موسی پور
7 months ago

ممنون از شما
مطالب بسیار مفید بودند

میرعلمی
میرعلمی
7 months ago

خوب بود مثل همیشه

محمد حسین میرعلمی
محمد حسین میرعلمی
7 months ago

عالی بود مثل همیشه

آیدا عزیزی
آیدا عزیزی
7 months ago

بسیار جزئی و دقیق بیان مراحل مطالعه پرداخته شده بود و جای هیچگونه ابهامی را برای مخاطب باقی نمیگذاشت.سوالات پاسخ داده شده به شخصه برای من هم سوال و ابهامی بود که به لطف شما برطرف شد . بابت نمونه تدریس های عالی ای که گزینش کرده بوده اید هم سپاس گزارم. واینکه ذکر اهمیت درس شیمی در انتهای مطلب بسیار اثر گذار و موجب اشراف مخاطب بر مطلب میشد.خسته نباشید و خدا قوت♡

آرنیکا
آرنیکا
7 months ago

عالی و مفید !
مثل همیشه!
خداقوت آقای دکتر♡

Aramis
Aramis
7 months ago

شما فوق العاده اید آقای ابوالحسنی?
مرسی که هستید❤

Helia
Helia
7 months ago

اقای دکتر بابت اموزش راه و روش درست مطالعه دروس از شما بسیار سپاسگزارم و بابت تهیه فلش کارت های مناسبتون ازتون ممنونم.

H.R
H.R
7 months ago

اقای دکتر بابت اموزش راه و روش درست مطالعه دروس از شما بسیار سپاسگزاریم و همچنین بابت تهیه فلش کارت های مفیدتون ازتون ممنونیم.

بهراد
بهراد
7 months ago

خیلی عالی من این مراحل رو طی کردم و واقعا نتیجه گرفتم

سعید
سعید
7 months ago

مثل همیشه عالی بود

y b
y b
7 months ago

برای تهیه محصولات باید چیکار کنیم مسئول فروش که کلا جواب نمیده?

فاطمه حبیبیان
فاطمه حبیبیان
7 months ago

به نظرم خیلی خوبه و میتونه برای همه مفید باشه

هستی
هستی
7 months ago

بسیار عالی و مفید ممنون .
میشه در مورد اینکه ایا شرکت در المپیاد شیمی در کنکور تاثیر داره هم بگید

mohammad
mohammad
7 months ago

بسیار مفید و کاربردی

امیرمحمد
امیرمحمد
7 months ago

سلام
مطلب خوبی بود و خیلی بدردم خورد
تشکر از سایت خوبتون

قاسمی
قاسمی
7 months ago

سلام
بسیار مفید و زیبا
تشکر

محمود دارش
محمود دارش
7 months ago

مفید بود تشکر

فاطمه
فاطمه
7 months ago

بسیار مفید و کاربردی بود.

only a
only a
7 months ago

آقای ابوالحسنی لطفا چن مورد درباره تست زنی هم قرار بدین

عرفان قربانی
عرفان قربانی
7 months ago

توپ توپ دسخوش

مینا غلامپور
مینا غلامپور
7 months ago

مثل همیشه عالی

Aryan
Aryan
7 months ago

واقعا عالی بود. در هیچ سایتی چنین مقاله های مفیدی ندیده بودم.واقعا ازتون تشکر میکنم

Mohamad sharifi
Mohamad sharifi
7 months ago

بسیار عالی و خوب
با تشکر

کامیار
کامیار
7 months ago

سلام
خودم در کنکور ۹۸ تجربی شیمی رو ۷۸ درصد زدم و به نظرم توصیه هایی که برای دانش آموزا گفتید اکثرش مفیده
البته اینم بگم که من کلا از کتاب های خیلی سبز استفاده کردم و جواب گرفتم.

سحر
سحر
7 months ago

مثل همیشه عالییی??❤❤❤ممنونم ازتون

کوثر ذبیحی
کوثر ذبیحی
7 months ago

خیلی ممنون از این مطالب بیسار عالی ، من بسته آموزش مفهومی شیمی و دارم و واقعا راضی هستم

کیان
کیان
7 months ago

نکات خیلی خوبی داشت

مانا
مانا
7 months ago

عالی بود ?

فاطمه
فاطمه
7 months ago

واقعا ممنون بابت ارائه ی محتوای مفید

مهدیه
مهدیه
7 months ago

خیلی خوب و روان توضیح میدید..ممنون

Reyhaneh
Reyhaneh
7 months ago

مفید بود و اینکه منابع مورد استفاده کن رو هم معرفی میکنید خیلی خوبه ممنون از زحماتتون

امیرحسین
امیرحسین
7 months ago

بسیار کاربردی و مفید ??

نفس امیری
نفس امیری
7 months ago

یه مقاله کامل و جامع با روش های اصولی
ممنون برای وقتی که گذاشتید و این مقاله عالی رو نوشتید
امیدوارم بتونم درصد بالایی تو درس شیمی کسب کنم

امیرمحمد تقی زاده
امیرمحمد تقی زاده
7 months ago

عالی بود وکاربردی ، راهنمای کارخوبی هستش

مهدیه اسماعیلی
مهدیه اسماعیلی
7 months ago

عالی وکاربردی

Fatemeh :)
Fatemeh :)
7 months ago

مثل مقاله های دیگه عالی و مفید بود.اقای دکتر ممنون که دانش خودتون رو انتقال می دید و ما رو تو رسیدن به اهدافمون یاری میکنید.موفق باشید ???

جواد
جواد
7 months ago

به شدت مفید و کار راه انداز بود

آراد
آراد
7 months ago

شما عالی هستی استاد

زهرا نجفی جهانی
زهرا نجفی جهانی
7 months ago

سلام و خسته نباشید بابت زحمت هاتون. اقای دکتر شیمی مفاهیم رو خیلی خوب توضیح میدین. من قبلا آموزش زیست رو دیده بودم اما واقعا تو شیمی هم گل کاشتین

فاضل فلاحت
فاضل فلاحت
7 months ago

باسلام و خسته نباشید . مقاله بسیار جالبی بود و نکات خوب ومفیدی آموزش داده بدهید . انشاالله بتوانم تمامی گامهای را گفتید انجام بدهم . ودرصد بالایی را درس شیمی بگیرم

نگین
نگین
7 months ago

مطالب فوق العاده ای بود و به نظرم دید من رو به کتب کنکور بازتر کرد

mahdi
mahdi
7 months ago

مطاب عالی و حرفه ای

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات