تحلیل آزمون
تحلیل آزمون
1 امتیاز 5 ستاره (100%)

تحلیل آزمون
۱ امتیاز ۵ ستاره (۱۰۰%)

تحلیل آزمون

قسمت اول: نقاط ضعف علمی

داوطلبان عزیز آیا می دانید علت برگزاری آزمون های متعدد چیست؟ بله. درست حدس زدید، ارزیابی جایگاه خودتان در میان داوطلبان کنکور سراسری. اما هدف مهم‌تری هم هست، آزمون خودش یک کلاس درس است. باید از آزمون‌ها و یا به عبارتی به تحلیل آزمون بپردازید درس بگیرید. اما چگونه؟

پس از اطلاع از جواب صحیح هر سوال و درصد گرفتن در دروس مختلف، حالا نوبت به پیاده سازی فلسفه اصلی برگزاری آزمون می‌رسد: تحلیل آزمون و فهمیدن نقاط ضعف خود. چه نقاط ضعفی؟ نقاط ضعف علمی و نقاط ضعفی که شرایط آزمون علت آن بوده است. در این مقاله به چگونگی برخورد با نقاط ضعف علمی می پردازیم:

نقاط ضعف علمی را با مطالعه دقیق پاسخنامه آزمون و مقایسه راه حل آن با راه حل خود شناسایی کنید. در صورتی که به اشتباه خود در پاسخ به سوال پی بردید، سعی کنید این موضوع را به خاطر بسپارید تا در آزمون های بعدی از تکرار آن پرهیز کنید. خلاصه نویسی یک راه خوب برای جلوگیری از فراموش کردن نکات است که در مقالات بعدی در موردش صحبت خواهیم کرد. اما اگر هنوز در حل تست­های مشابه تست مذکور مشکلی دارید، بار دیگر به کتاب و جزوه‌ی خود رجوع کنید و بخش مربوطه را با دقت بیشتری مطالعه کنید. می­توانید از دوستان و معلمان خود نیز بخواهید تا شما را در فهم دقیق مطلب یاری کنند. در آخر نیز جهت افزایش تسلط، از بخش مربوطه تعدادی تست بزنید تا خیالتان از یادگیری مطلب مورد نظر آسوده شود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید اگر به تحلیل آزمون نپردازید، از اشکالات خود مطلع نمی‌شوید و در آزمون بعدی هم همان اشتباهات را تکرار خواهید کرد. آزمونهای جامعی که برای شما طراحی شده است برای آن است که در هر آزمون به اشتباهات خود پی برده و آنها را رفع نمایید و برای آزمون بعدی آماده تر شوید تا در آزمون آخر که اسم آن کنکور سراسری است با بیشترین آمادگی خود حاضر شوید.

تحلیل آزمون

تحلیل آزمون

 

مشاهده
8 نکته طلایی در زمان درس خواندن

 کانال تلگرام:       https://t.me/nokte_zist

 

۰ ۰ vote
Article Rating
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

روح اله ابوالحسنی

همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 2

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
فاطمه
6 months ago

بسیار عالی
ممنون از مطالب خوبتون

trackback

[…] از آزمون دادن هراسی نداشته باشید چرا که افرادی که از آزمون فراری هستند، از واقعیت و شکست فراری هستند. کسی که در آزمون‌های آزمایشی مرتب شکست نخورد و این شکست را اصلاح یا تحلیل نکند،باید شکست سنگینی را سر جلسه کنکور متحمل شود. آزمون‌های زیادی را شرکت کنید مثل آزمون‌های جامع سنجش که دارای تعداد زیادی شرکت کننده می‌باشد.با شرکت در آزمون‌های آزمایشی به ضعف خود در مفهوم دروس های مختلف، تست زنی و… پی می‌برید و باعث می‌شود که شما به مرور پیشرفت کنید و از بهانه‌هایی که شما را از رفتن به سر جلسه آزمون منع می‌کند مثل این که شما درس… Read more »

جدیدترین محصولات