نقش تیزهوشان در قبولی کنکور و پزشکی

تاثیر مدارس تیزهوشان در قبولی کنکور و پزشکی
  مشاوره کنکور   زمان مطالعه 5 دقیقه  ۱۰ / ۰۹ / ۱۳۹۹

5

با توجه به اینکه هرساله درصد قابل توجهی از قبولی‌های کنکور تجربی در رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … از مدارس تیزهوشان هستند، این سوال برای بسیاری از دانش آموزان مطرح می‌شود که “نقش مدارس تیزهوشان در قبولی کنکور چیست؟”

 

پایه قوی تیزهوشانی ها

تصور کنید که آزمونی فرضی برای قبولی تیزهوشان برگزار شود ولی بعد از اعلام نتایج اعلام شود که مدرسه تیزهوشانی در کار نبوده و همه دانش‌آموزان به روال قبلی خود در مدارسی که بودند ادامه دهند! آیا این شاگردان در آینده شانس قبولی بیشتری برای کنکور ندارند؟

جواب مسلما بله است، چون این افراد پایه تحصیلی خوبی داشته‌اند و توانسته‌اند در یک رقابت علمی پیروز شوند. پس اگر همین روند را تا روز کنکور حفظ کنند به احتمال زیاد در کنکور سراسری نیز نتیجه بهتری خواهند گرفت.

پس قبل از اینکه به سراغ نقش مدرسه تیزهوشان در قبولی کنکور این افراد برویم، بهتر است به خود دانش آموزان آن رجوع کنیم!

البته بسیاری بر این باورند که شاید روند تحصیلی عده‌ای از دانش‌آموزان در دوران دبیرستان تغییر کند و مسیر متفاوتی را پیش بگیرند و نتایج متفاوتی را رقم بزنند. این حرف کاملا درست است ولی بحث ما از نگاه کلان و جامع به این قاعده است نه مثال‌های ریز و درشت.

جو رقابتی شدید در کلاس های تیزهوشان

حس رقابت یک موتور محرکه بسیار قوی برای همه ماست. یکی از مزایای مدارس تیزهوشان این است که با جمع کردن شاگردان قوی در یک کلاس، حس رقابت شدیدی را بین آن‌ها به وجود می‌آورد و همین موضوع باعث افزایش انگیزه و تلاش بین تیزهوشانی‌ها می‌شود.

البته سایر داوطلبین می‌توانند با  شرکت در آزمون‌های آزمایشی نیز خود را وارد جو رقابتی کنند و حس رقابت را در خود تقویت کنند.

معلم های مدارس تیزهوشان

مدرسان تیزهوشان معمولاً از دبیران خوب هستند؛ البته با توجه به گسترش آموزش‌های آنلاین و بسته‌های آموزشی قوی، از اهمیت این موضوع روزبه‌روز کاسته می‌شود.

آیا برای قبولی پزشکی، حتما باید تیزهوشانی باشیم؟

مسلماً خیر! هر ساله داوطلبان زیادی از مدارس مختلف رتبه‌های بسیار خوبی را کسب می‌کنند و به پزشکی و سایر رشته‌های تاپ می‌رسند، یکی از دوستان بنده که در مدرسه‌ای عادی درس می‌خواند در کنکور تجربی با کسب رتبه دو رقمی کشوری وارد رشته پزشکی دانشگاه تهران و در آزمون‌ تخصص نیز مجدداً با کسب رتبه دو رقمی وارد رشته رادیولوژی (محبوب‌ترین تخصص پزشکی) شد.

پس دانش‌آموزان تیزهوشانی شانس قبولی بیشتری در کنکور دارند. نه صرفاً به دلیل مدرسه تیزهوشان، بلکه به این دلیل که یک بار از یک فیلتر گزینشی عبور کرده‌اند و پایه درسی قوی‌تری دارند. وگرنه هر دانش‌آموزی اگر تلاش اصولی و پیوسته داشته باشد، نه فوراً ولی حتماً در کنکور موفق خواهد شد.

  روح اله ابوالحسنی

  همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

  درباره این مطلب نظر دهید !

  میانگین امتیاز این مطلب 5 است .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  2 نظر در “نقش تیزهوشان در قبولی کنکور و پزشکی

  1. محدثه می گوید :

   آقای دکتر میدونی انقدر میگن تیز هوشانیا خوبن که باعث میشه ماهایی که مدارس عادی هستیم باور نکنیم که میتونیم. مشکل ماها همینه

   • روح اله ابوالحسنی می گوید :

    من براتون کامل توضیح دادم. شما و هر کس دیگه ای میتونید پزشکی قبول شید. باید تلاش اصولی و پیوسته داشته باشید. موفق باشید.

  پرفروش‌ترین محصولات

  محصولاتی که بهترین بازخورد را داشته‌اند

  پیشنهاد ‌‌ امروز

  در این کتاب 90 صفحه‌ای به شما روش‌هایی را آموزش خواهم داد که بدون افزایش ساعت مطالعه، به رتبه و تراز بهتری برسید! اگر به دنبال قبولی پزشکی هستید، حتماً این کتاب را مطالعه کنید...

  مشاهده