۵ اشتباه مهلک در یک هفته مانده به کنکور

یک هفته مانده به کنکور
  مشاوره کنکور   زمان مطالعه دقیقه  05 / 04 / 1398

۵ اشتباه بزرگ در یک هفته مانده به کنکور

۱- یادگیری مطالب جدید

در این یک هفته سعی در یادگیری مطالب جدید نکنید و وقت مطالعه خود را به مرور و جمع بندی مطالب قبلی اختصاص دهید. مرور مطالب قبلی بسیار موثرتر از یادگیری مطالب جدید است.

۲- کم خوابی

باید سعی کنید از یک هفته مانده به کنکور برنامه خواب خود را اصلاح کنید. سعی کنیم ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب بخوابید و ساعت ۶ الی ۷ صبح از خواب بلند شوید. متاسفانه بسیاری از دانش آموزان روزهای مانده به کنکور را به شب زنده داری روی می‌آورند که اشتباه بسیار بزرگی است. باید با ذهنی هوشیار و آماده وارد جلسه کنکور شوید نه ذهنی خسته!

۳- مصرف خوراکی جدید

قهوه در کنکورمثلا شما تا به حال قهوه نخورده اید ولی صبح کنکور ناگهان به توصیه دوستان قهوه مصرف می کنید. قهوه باعث بی خوابی و استرس می شود و برای کسی که شب را خوب خوابیده جز افزایش استرس، نتیجه دیگری ندارد. کلا از آزمودن روش های جدید در روزهای نزدیک به کنکور به شدت پرهیز کنید.

۴- شناسایی حوزه امتحانی فقط از روی نقشه

دانش آموزانی که در شهرهای بزرگ مثل تهران زندگی می کنند حتما چند روز قبل از کنکور، حوزه امتحانی را از نزدیک مشاهده کنند. با مسیر و نقشه آن به خوبی آشنا باشند تا صبح کنکور، ذهنشان درگیز مواردی مثل ترافیک و … نشود.

۵- افکار وسواسی راجع به نتیجه کنکور

تنها دغدغه شما باید این باشد که بتوانید نتیجه تلاش خود در این مدت را ظرف ۴ ساعت روی پاسخ نامه پیاده کنید نه چیز دیگر. بعد از اعلام نتایج کنکور، در مورد سایر موارد مانند پشت کنکور ماندن یا نماندن و … تصمیم گیری کنید. ذهن خود را با افکار بیهوده مشوش نکنید و فقط به مرور و جمع بندی بپردازید.

توصیه می کنم به مقالات زیر هم سر بزنید:

برای تماشای کلیپ های آموزشی و مشاوره ای نیز به آپارات نکته زیست مراجعه کنید.

با آروزی موفقیت، روح اله ابوالحسنی، فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهران

 

 

 

  روح اله ابوالحسنی

  همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

  درباره این مطلب نظر دهید !

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  پرفروش‌ترین محصولات

  محصولاتی که بهترین بازخورد را داشته‌اند

  پیشنهاد ‌‌ امروز

  اگر می‌خواهید حفظیات شیمی کنکور را فراموش نکنید، استفاده از فلش کارت‌های شیمی با جعبه لایتنر، بهترین و سریع‌ترین راه حل ممکن است.

  مشاهده