گنجشک نباش!!!

گنجشک نباش!!
  مشاوره کنکور   زمان مطالعه 3 دقیقه  08 / 04 / 1399

 

دلیل موفق نشدن خیلی از افراد اینه که مثل گنجشک مدام از این شاخه به آن شاخه می‌پرن. یه روز می خوان کنکور تجربی بدن و پزشک بشن، یه روز می خوان کنکور انسانی بدن و وکیل بشن، یه روز می خوان بورسباز بشن، یه روز معامله ماشین، یه روز بساز بفروش، یه روز خوانندگی و یه روز … .

این دسته از افراد فکر می‌کنن با ورود به هر حوزه خیلی سریع به موفقیت می‌رسن و بعد از چند ماه که نتیجه معمولی به دست میارن دلسرد میشن و میرن سراغ یه کار دیگه (یا همون پریدن روی یه شاخه دیگه!)

یه اصل خیلی مهم برای موفقیت در هر حوزه‌ای، سابقه است. موفقیت یک شبه به دست نمیاد، بلکه آروم آروم جمع میشه (قانون تجمیع).

یکبار با دقت افراد موفق هر حوزه رو تحت نظر بگیرید، متوجه می‌شین که این افراد سابقه‌ای طولانی تو اون کار دارن و اوایل کارشون خیلی معمولی بودن ولی به مرور و با تلاش مستمر تونستن تک‌تک رقباشون رو پایین بکشن.

توصیه می‌کنم برای آینده‌تون یک تصمیم اساسی بگیرید و مثلا اگر تصمیم گرفتید که پزشک یا دندان پزشک بشید، با تمرکز کامل روی کنکور تجربی وقت بذارید.

اگه بعد از چند آزمون نتایج عالی به دست نیاوردید، اصلاً نگران نباشین و سعی کنید با کمک یک مشاور یا مطالب مشاوره‌ای سایت ما مشکلات تحصیلی‌تون رو حل کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

بازم تاکید می‌کنم که پیشرفت در هر حوزه زمانبره، پس دلسرد نشین و نپرید روی یه شاخه دیگه.

بزارید براتون یه مثال غیرکنکوری بزنم. شاید فکر کنید خواننده‌های معروفی که میشناسین بعد از خوندن یه آهنگ عالی، یهویی اسمشون سر زبون افتاده و یک شبه معروف شدن. ولی قول میدم قبل از اون آهنگ، کلی آهنگ ناموفق داشتن که طبیعتاً شما نشنیدید.

پس موفقیت یک شبه، بیشتر شبیه یک افسانه است و شباهت خاصی به زندگی واقعی ما نداره!

بهتره به جای از این شاخه به اون شاخه پریدن، برای یکبار هم که شده خودتون و ذهنیتتون رو تغییر بدید.

امیدوارم که گنجشک درونت رو بکشی …

به مطالب زیر هم یه سری بزن:

با آرزوی موفقیت، روح اله ابوالحسنی (فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهران)

  روح اله ابوالحسنی

  همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

  درباره این مطلب نظر دهید !

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  2 نظر در “گنجشک نباش!!!

   • روح اله ابوالحسنی می گوید :

    سلام. روی یک برگه زمان های تلف شده در روز رو ثبت کنید. چند روز این کار رو انجام بدین تا سارقین زمانتون رو بشناسید. بعدش شروع کنید به مدیریت کردن این موارد. موفق باشید.

  پرفروش‌ترین محصولات

  محصولاتی که بهترین بازخورد را داشته‌اند

  پیشنهاد ‌‌ امروز

  اگر می‌خواهید زیست کنکور را فراموش نکنید، استفاده از فلش کارت‌های زیست با جعبه لایتنر، بهترین و سریع‌ترین راه حل ممکن است.

  مشاهده