زیست کنکور را مبحثی بخوانیم یا فصلی؟

زیست کنکور را مبحثی بخوانیم یا سال به سال
  زیست کنکور   زمان مطالعه دقیقه  ۰۹ / ۰۵ / ۱۳۹۸

زیست کنکور را مبحثی بخوانیم یا سال به سال؟

قبل از هر توضیحی توجه داشته باشید که بین مبحثی و فصلی خواندن زیست، تفاوت زیادی وجود ندارد و بسیاری از مشاورین و صفحات مجازی با بیان چنین مطالبی سعی می کنند توجه شما را به خودشان جلب کنند.

من به دو دلیل بسیار مهم به دانش آموزان توصیه میکنم که فصلی بخوانند:

۱- آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی عمدتا به صورت فصلی پیش می‌روند و معمولا در آزمون‌های پایانی به صورت کاملاً مقطعی و گذرا مبحثی می‌شوند.

۲- مطالعه مبحثی یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد و آن هم این است که علاوه بر آزمون، با مدرسه هم هماهنگ نیست. مثلا مبحث گیاهی زیست، به صورت پراکنده در فصل‌ها و سال‌های مختلف وجود دارد و شما اگر دانش آموز یازدهمی باشید راجع به مطالب گیاهی زیست دوازدهم آموزش ندیده‌اید و همین موضوع باعث می‌شود آموزش شما لطمه ببیند.

اگر تجربه کنکور قبلی دارید و پایه زیست شما قابل قبول است میتوانید به صورت مبحثی بخوانید ولی بازهم مشکل برنامه آزمون حل نخواهد شد!

توصیه من این است که خود را درگیر دردسر نکنید و زیست کنکور را به صورت فصلی مطالعه کنید.

من و دوستانم هم در سال کنکورم زیست را به صورت فصلی مطالعه کردیم و نتیجه بسیار خوبی گرفتیم. به جای اینکه ذهنتان را دیگر مسائل بی اهمیتی مانند مبحثی خواندن زیست بکنید، وقت خود را صرف مسائل مهم‌تری مانند تحلیل آزمون، برنامه ریزی و … کنید.

توصیه می‌کنم به مقالات زیر هم نگاهی بیندازید:

برای دریافت مطالب کنکوری بیشتر، عضو کانال تلگرام زیست کنکور و پیج اینستاگرام زیست ما بشوید و برای تماشای کلیپ های آموزشی به کانال آپارات ما نیز مراجعه کنید.

دوستدار شما عزیزان روح الله ابوالحسنی، فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهران

  روح اله ابوالحسنی

  همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

  درباره این مطلب نظر دهید !

  پرفروش‌ترین محصولات

  محصولاتی که بهترین بازخورد را داشته‌اند

  پیشنهاد ‌‌ امروز

  در این ویدئوی 35 دقیقه‌ای، 6 اصل بسیار مهم را در مطالعه زیست توضیح داده‌ام؛ اصولی که من و سایر رتبه‌های برتر از آن استفاده میکنیم.

  مشاهده