بررسی فصل شارش انرژی زیست پیش دانشگاهی

نحوه مطالعه زیست کنکور فصل شارش انرژی پیش دانشگاهی
  مطالب زیست کنکور, مقالات   زمان مطالعه دقیقه  17 / 02 / 1397

بررسی فصل شارش انرژی زیست پیش دانشگاهی

اهمیت این فصل در زیست کنکور سراسری به چه میزان است؟

این فصل پرسوالترین فصل کنکور است و هر سال به طور میانگین ۵ الی ۶ تست از آن طرح می شود و حذف آن کار بسیار اشتباهی است. برای مشاهده بودجه بندی سوالات کنکور بر روی آن کلیک کنید.

در زیست کنکور، با یادگیری این فصل مشکلات بسیار زیادی دارم. نحوه مطالعه آن به چه صورت است؟

برای یادگیری این فصل مانند سایر فصل های دیگر باید ابتدا مفاهیم را به درستی در ذهن خود بگنجانید. استفاده از معلم زیست خبره یا دیدن فیلم های مفهومی ما می تواند شما را در این امر یاری کند. پس از یادگیری مفاهیم باید کتاب درسی را با دقت تمام مطالعه کنید.

سپس به سراغ تسلط بر چرخه ها بروید. چرخه ها را روی یک کاغذ بنویسید و با تمرین زیاد سعی کنید بدون کمک گرفتن از کتاب آن را روی کاغذ بنویسید. در گام بعدی چرخه را به صورت کلامی بیان کنید و پس ازتسلط بیشتر فقط در ذهن خود آن را مرور کنید. از جعبه لایتنر هم کمک بگیرید و فیش “چرخه …. را بیان کنید” را به جعبه خود اضافه کنید.

اصول کلی مطالعه زیست را حتما یادبگیرید

برای رسیدن به تسلط شما باید به تست زنی نیز بپردازید. مهمترین منبع شما، تست های کنکور سال های گذشته است. برای یادگیری نحوه تست زنی حرفه ای این فصل میتوانید از “فیلم حل تست شارش انرژی” ما کمک بگیرید. در این محصول آموزشی، تست های کنکور سراسری ۹۰ الی ۹۴ داخل و خارج کشور به صورت تکنیکی و گزینه به گزینه بررسی شده است. یک کلیپ کوتاه ازین فیلم را با هم ببینیم:

  آیا برای موفق شدن در این فصل نیاز به مطالعه کتاب های حجیم کنکوری است؟

از کتاب های حجیم دوری کنید! یادگیری این فصل بسیار ساده است و فیلم مفهومی ما فقط ۱۵۵ دقیقه است! مهمترین فاکتور موفقیت در این فصل مرور و تسلط زیاد بر چرخه هاست. مطالب این فصل بسیار فرار است و حتی خود من هم قبل از تدریس این مبحث نیم ساعت به مرور آن اختصاص میدهم. کتاب زیست نسر الگو منبع متنی خوبی برای این فصل است.

آیا کدگذاری روش مناسبی برای به خاطر سپردن چرخه های این فصل است؟

بله. کدهایی مانند “گام ۳ و ۲، CO2 تولید میکنه” و … روش های بسیار جالبی هستند که در فیلم های آموزشی توضیح داده شده اند.

توصیه شما به دانش آموزان کنکوری چیست؟

به هیچ عنوان این فصل را حذف نکنید و در زیست کنکور یکی از بهترین فصل هایی است که میتوانید درصد خود را در آن بهبود ببخشید. برخلاف اسم ها و فرمول های ترسناکی که میبینید، تست هایی که در کنکور طرح میشود بسیار ساده هستند. گلیکولیز را هیچ وقت فراموش نکنید!

با آرزوی موفقیت شما عزیزان، روح اله ابوالحسنی

  روح اله ابوالحسنی

  همیشه آرزو داشتم بعد از کنکور، رازهای موفقیتم را با دیگران به اشتراک بگذارم، آن آرزو اکنون «نکته زیست» نام دارد...

  درباره این مطلب نظر دهید !

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  پرفروش‌ترین محصولات

  محصولاتی که بهترین بازخورد را داشته‌اند

  پیشنهاد ‌‌ امروز

  اگر می‌خواهید زیست کنکور را فراموش نکنید، استفاده از فلش کارت‌های زیست با جعبه لایتنر، بهترین و سریع‌ترین راه حل ممکن است.

  مشاهده